0

WHY?

Neden regl sancısı / ağrısı yaşıyorum?

Her kadın adet döngüsü ile birlikte yenilenir, tazelenir. Bu döngüleri yaşarken kimimiz sancısız kimimiz daha sancılı günler geçirebilir.

Adet ağrıları rahim duvarındaki kasların sıkışmasıyla oluşur. Adet döneminde rahimdeki kanamanın atılması için rahim düzenli bir şekilde kasılır ve böylece ağrı hissedilebilir. Hatta bu durumlar endometriozis ya da miyom gibi ciddi rahatsızlıklara bile yol açabilir. Bu konuda uzman bir jinekolog ile iletişime geçmelisin.

Kronikleşmiş sancıların psikolojik sebepleri de olabilir. Bu noktada belki de kadınlığımız ve dişi olmamız ile ilgili daha fazla bilgiye ve desteğe ihtiyaç duyabiliriz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlığı ile barışık olan kişiler adet dönemini daha kolay geçiriyor.

 

Regl sancısı her kadında aynı şiddette olmayabilir ancak ağrı çok fazlaysa ya da bu durum kronikleşmeye başladıysa asıl sebep kişinin duyguları da olabilir.

Biz kadınların, yüzleşmek istemediği duygular ya da sahip olduğu negatif düşünceler olduğu zaman bu problemler regl döneminde ortaya çıkabilir.

Her hastalığın bilinçaltında yatan kök bir inancı temsil ettiğini söyleyen Louise Hay, başyapıt olan “Düşünce Gücüyle Tedavi” kitabında yumurtalıklarımızdaki sancının kadınlığımız & dişiliğimizle ilgili olduğunu anlatıyor.Eğer inançların kaynağına inersek tüm rahatsızlıkları da yenebileceğimizi söylüyor.

Aşağıda minik bir çalışma örneğine göz atalım;

 

Beden ile ilgili çalışabileceğin bir olumlama;

Hayatın sonsuzluğunda, bulunduğum noktada her şey mükemmel, bütün ve tam.

Bedenime iyi bir arkadaşım olarak bakıyorum.

Bedenimin her hücresi kutsal zekaya sahip.

Bana ne söylediğini dinliyor ve önerilerinin geçerli olduğunu biliyorum.

Daima güvendeyim ve tanrısal olarak korunuyor ve yönlendiriliyorum.

Sağlıklı ve özgür olmayı seçiyorum.

Dünyamda herşey iyi ve güzel.

Düşünce Gücüyle Tedavi / Louise Hay

 

 

Bu tarz konularla ilgileniyorsan eğer alanında uzman bilinçaltı terapistleri ile görüşebilir, nefes, yoga ve meditasyon gibi spiritüel konularda atölyeler düzenleyen kişilerle iletişime geçebilirsin.Aşağıda bizzat deneyimlediğim bazı adresler var;

Dişilik Meditasyonları için   http://www.evrimbalikci.com

Eril & dişil denge atölyesi için   http://www.didemöztabak.com

Dişilik okulu   http://www.handeakin.com

Aile dizimi ve atalardan özgürleşme teknikleri  http://www.tunatuner.com  

Türkiye Yaşam Bilimleri  Enstitüsü       https://www.tybe.org/

Farkındalık atölyesi  http://www.meltemguner.com

 

 

× Relax Kit'e Sor